Pripravované akcie

Informácie o pripravovaných akciách a podujatiach.

ÁNO? – sólo pre dvoch

V rámci roka kresťanskej kultúry a Národného týždňa manželstva srdečne pozývame na umelecký večer ÁNO? – sólo pre dvoch.

Manželia Ivana a Pavol Dankovci vystúpia v komornom tanečnom divadle o krehkosti manželstva a speváčka i hudobníčka Skyva predstaví svoj nový album Z Exilu.

Predstavenie sa uskutoční v divadle Teatro Colorato – v sobotu 17. februára o 19.00. Ďalšie informácie sú k dispozícii na webovej stránke www.colorato.sk.

Pontifikálna sv. omša na popolcovú stredu

Na popolcovú stredu o 18.00 srdečne pozývame na pontifikálnu svätú omšu v Katedrále sv. Martina v Bratislave, ktorú bude celebrovať otec arcibiskup.

Popolcovou stredou vstupujeme do pôstneho obdobia, ktoré je obdobím pokánia a prípravy na slávenie a prežívanie Veľkonočného tajomstva. Tento deň je dňom pokánia v celej Cirkvi a prísneho pôstu so záväzkom zdržovania sa mäsitých pokrmov. Na popolcovú stredu sa na znak pokánia udeľuje značenie popolom.

Svätomartinské trojdnie 2023 (2 x aktualizované)

Bratislavská arcidiecéza pri príležitosti sviatku svojho patróna – svätého biskupa Martina z Tours – všetkých srdečne pozýva na slávenie Svätomartinského trojdnia, ktoré sa koná v dňoch 10.-12. novembra v Katedrále sv. Martina v Bratislave

Tohtoročnú tému Svätý Martin a súčasné potreby pomoci budú vo viacerých rozmeroch rozoberať homílie jednotlivých slávení.

3. ročník grantového programu CreoCaritas

Bratislavská arcidiecézna charita spustila 3. ročník grantového programu s názvom CreoCaritas, ktorým podporuje kreatívnu charitatívnu činnosť v Bratislavskej arcidiecéze.

Chcete pomôcť núdznym vo farnosti? Potrebujete podporu na vzdelávanie dobrovoľníkov, športové vybavenie pre deti či zdravotnícke pomôcky pre znevýhodnených?

Pošlite prihlášku do 12. novembra 2023 prostredníctvom elektronického grantového systému bach.egrant.sk a uchádzajte sa o finančnú podporu.

Stránky