Sv. omša za obete útokov na Srí Lanke

Pridal dňa

Bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský bude v piatok 26. apríla o 17.00 v kostole sv. Alžbety (Modrom kostolíku) v Bratislave celebrovať sv. omšu za všetky obete útokov na Srí Lanke. Táto svätá omša zároveň otvorí ôsmy ročník festivalu Bratislavské Hanusove Dni.

K modlitbe za obete útokov vyzval otec arcibiskup krátko po atentátoch: "Je to veľké nešťastie, ku ktorému došlo práve v čase Veľkonočných sviatkov. Prosím slovenských veriacich, aby túto správu nenechali bez povšimnutia, ale spojili sa v modlitbe za duše zosnulých, aj v prosbe o útechu pre pozostalých. Ježišovo vzkriesenie dáva nádej aj v najťažšej chvíli. Modlime sa, aby láskyplné svetlo Kristovo zažiarilo všetkým, na ktorých dolieha temnota".

Srí Lanka pokračuje v rozlúčkach so svojimi mŕtvymi. Počet obetí nedeľných teroristických útokov na kostoly a hotely je zatiaľ vyčíslený na 359 mŕtvych, z toho 45 detí. Polícia už identifikovala niektorých z páchateľov a oznámila ich mená, ďalej pokračuje v pátraní po ďalších členoch organizovanej skupiny, ktorí sa ukrývajú na území ostrova.

Ďalšie informácie sú uvedené na webovej stránke Tlačovej kancelárie KBS.