Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii 2017

Pridal dňa

V dňoch 14. – 16. septembra sa v Šaštíne koná Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii, Patrónke Slovenska, ktorá vyvrcholí v piatok 15. septembra svätou omšou o 10.30, ktorej hlavným celebrantom a kazateľom bude Mons. Ján Babjak, prešovský arcibiskup metropolita.

Slávnosť Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska, prežitá v Národnej svätyni v Šaštíne je opäť raz príležitosť obnoviť sa vo viere v Božiu prítomnosť v dejinách. Zvlášť v našej zložitej dobe sa potrebujeme povzbudiť vo vedomí že túžba po dobre, láske a spravodlivosti má zmysel. Ako veriaci ľudia máme poslanie byť svedkami nádeje, silu na to si môžeme vyprosovať na orodovanie Šaštínskej Panny Márie.

Podrobné informácie o Národnej púti sú okrem plagátov v prílohách uvedené predovšetkým na webových stránkach Tlačovej kancelárie KBS, Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne i na Facebooku.

Keďže slávnosť v Národnej svätyni v Šaštíne-Strážoch je duchovná udalosť, je zrejmé, že tu nie je priestor pre prezentovanie akýchkoľvek symbolov politických strán, zástav, vlajok a pod.

__________

Niekoľko faktov o kulte Sedembolestnej Panny Márie, patrónke Slovenska.
Informácie o pontifikálnej sv. omši: Štyridsaťtisíc pútnikov oslávilo na národnej púti Sedembolestnú Pannu Máriu.
Plné znenie homílie arcibiskupa Babjaka na Národnej púti v Šaštíne.
Fotografie z pontifkálnej svätej omše na národnej púti v Šaštíne.
__________