Púť miništrantov PUMIN 2017

Pridal dňa

V poslednú aprílovú sobotu 29. 4. 2017 privíta Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne už 11. ročník púte miništrantov PUMIN 2017 s heslom Titus jeden z nás

Tímom kňazov, bohoslovcov a animátorov je pre všetky vekové kategórie chlapcov, ktorí sa venujú liturgickej službe oltára pripravený celodenný program. Predpoludním je zameraný duchovne – je tam zahrnutá katechéza, modlitba, svätá omša. Po chutnom obede je priestor na zábavu, spoznávanie sa a športové zápolenie. V závere púte bude možnosť stretnúť sa s otcom biskupom Jozefom Haľkom, niečo sa ho opýtať a prijať jeho pastierske požehnanie.

S púťou miništrantov je spojená aj súťaž o logo púte, ktoré bude používané pri budúcich púťach. Grafické návrhy je možné zasielať prostredníctvom facebooku alebo ich priniesť osobne na púť.

Súvisiacou aktivitou je modlitba za tie miništrantské spoločenstvá, ktoré sa púte nemôžu zúčastniť. Predovšetkým ide o tých vzdialených alebo maličkých, ktoré sú taktiež súčasťou miništrantskej rodiny. Organizátori by chceli pripraviť panel s fotografiami týchto spoločenstiev, s ktorými sa budú duchovne spájať a spoločne sa za nich modliť. Na e-mailovú adresu pute@bazilika.sk je tak možné zaslať fotografiu miništrantského spoločenstva s uvedením farnosti, poprípade filiálky.

Podrobnosti púte sú uvedené na plagáte v prílohe i na webovej stránke Bazilika.sk - Púť miništrantov.

PrílohaVeľkosť
Image icon Púť miništrantov - plagát [pdf]640.65 KB