Jubileum rodiny na sviatok Svätej rodiny Ježiša, Márie a Jozefa

Pridal dňa

V tajomstve príchodu Spasiteľa na tento svet a jeho zrodenia v spoločenstve Márie a Jozefa slávime vždy najbližšiu nedeľu po Narodení Pána ako nedeľu Svätej rodiny Ježiša, Márie a Jozefa.
Prežívajúc mimoriadny Svätý rok milosrdenstva, pápež František pozýva všetky rodiny počas najbližšej nedele 27. decembra 2015 osláviť Jubileum rodiny.

Bratislavská arcidiecéza sa s radosťou pripája k tomuto podnetu Svätého Otca. Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský preto srdečne pozýva všetky rodiny najbližšiu nedeľu uskutočniť púť do niektorého z určených chrámov a spoločne ako rodina prejsť Bránou milosrdenstva buď v Katedrále sv. Martina v Bratislave alebo v Bazilike v Šaštíne, v Bazilike v Marianke, vo farskom kostole v Báči alebo vo františkánskom kostole v Bratislave.

Duchovnou prípravou na tento úkon môže byť pri modlitbe v rodine pokúsiť sa napísať zoznam, za ktoré konkrétne dary Vaša rodina chváli Boha. Potom porozmýšľať, čo je potrebné si zájomne odpustiť a jeden druhého o odpustenie aj poprosiť. Napokon sa členovia rodiny spoločne dohodnú a napíšu, aký skutok milosrdenstva voči chudobným vykonajú.

V jubilejných chrámoch budú pripravené košíky, do ktorých sa takto napísané lístky zozbierajú a počas svätej omše sa prinesú v obetnom sprievode k oltáru.

Každá rodina dostane aj pamiatku, že v nedeľu Svätej rodiny počas Roka milosrdenstva putovala a prekročila Svätú bránu.

Tešíme sa na stretnutie s rodinami v Katedrále sv. Martina v Bratislave pri svätej omši najbližšiu nedeľu o 10.30 hod. S rovnakou radosťou privítajú každú rodinu bratia kňazi počas najbližšej nedele aj pri ostatných sláveniach v našich jubilejných chrámoch.

__________
Foto: Catherine Scott, CC licencia, Wikimedia.org