Cirkev na konferencii ITAPA - 2. deň

Pridal dňa

V dňoch 24. a 25. októbra sa v Bratislave uskutočňila mezinárodná konferencia ITAPA, ktorá bola zameraná na implementáciu informačných technológií v štátnej správe a v službách občanom.
V rámci doobedňajšieho bloku prednášok druhého dňa bol prezentovaný projekt Ecclesia, ktorý získal na konrefencii ITAPA ocenenie od medzinárodnej poroty - 3. miesto v súťaži projektov v kategórii Nové služby.

Projekt Ecclesia je systém univerzálnych kontaktných miest a obehu oficiálnych dokumentov a formulárov medzi farnosťami Katolíckej cirkvi na Slovensku, ktorý má zjednodušiť proces pri vybavovaní dokumentov potrebných napríklad k sobášu, ku krstu, prvému svätému prijímaniu či iným sviatostiam.

Účastníkom prednáškového bloku Nové služby verejnej správy sa prihovorili výkonný riaditeľ slovenskej pobočky Novellu Mário Minarovský a riaditeľ Arcibiskupského úradu v Bratislave Tibor Hajdu.

Prezentácia projektu bola zasadená do prednáškového bloku, v ktorom bol priblížený aj úspešný - technologicky podobný - český projekt štátnej správy eGon (Czech Point a Dátové schránky) s následnou panelovou diskusiou k obidvom prednáškam.

Ďalšie informačné zdroje:

  • Informácie o účasti zástupcov Katolíckej cirkvi na 11. medzinárodnom kongrese ITAPA sú uvedené na stránkach TK KBS.
  • Informácie o prezentácii projektu Ecclesia sú uvedené na stránke TK KBS.
  • Fotografie z prezentácie projektu Ecclesia je možné nájsť vo fotobanke TK KBS.

__________
Foto: Peter Zimen, TK KBS