Slovenskí biskupi pozývajú k modlitbám a pôstu za Ukrajinu (2 x aktualizované)

Pridal dňa

Vojna na Ukrajine spôsobí utrpenie mnohých ľudí. Naše srdcia nech sú otvorené pre tých, ktorí budú potrebovať pomoc. Nebojme sa podeliť, prejavme lásku. Bude to náročný čas, skúška pre všetkých. No pamätajte, že Pán nás nikdy neopustí a pomôže nám!

Modlime sa každý deň za skončenie vojny. Vkladajme túto prosbu do svätých omší a Eucharistických adorácií, obetujme na tento úmysel pravidelne svätý ruženec. Každý piatok sa za ukončenie konfliktu postime a na blížiacu sa Popolcovú stredu nech je prísny pôst vyjadrením nášho zjednotenia s modlitbou Svätého Otca za obnovenie mieru na Ukrajine.

Nebojme sa! Obráťme sa od každého zla a hriechu a žime v posväcujúcej milosti. V duchu evanjelia, majme zažaté sviece a pripravený olej do nádob. Neodkladajme na neskôr zmierenie s Bohom a s ľuďmi. Konajme dobré skutky, chráňme sa pýchy aj malomyseľnosti a náš život nech je za každých okolností na Božiu oslavu!

Žehnajú Vám a sú v modlitbe s Vami spojení slovenskí biskupi/

Aktualizácia #1

Liturgická komisia Žilinskej diecézy ponúka kňazom Eucharistickú adoráciu a prosby za mier a pokoj vo svete. K dispozícii sú na prevzatie na stránke TK KBS.

Aktualizácia #2

Predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský zareagoval na udalosti na Ukrajine. „Je zrejmé, že konflikt na Ukrajine spôsobí veľké utrpenia. Rád by som vás všetkých pozval, aby sme sa duchovne spojili,“ uviedol vo videu na profile Bratislavskej arcidiecézy. Duchovné spojenie v spoločenstve bude podľa jeho slov oporou pre nás všetkých.

„Obráťme sa v modlitbách k Bohu, aby sme mohli nadobudnúť vnútorný pokoj na znášanie toho všetkého, čo na nás vplýva,“ povedal. „Iste to najväčšie utrpenie je na Ukrajine, ale aj my budeme musieť byť pripravení pomáhať, čo bude v našich silách, v našich možnostiach. Preto modlime sa spoločne v tejto chvíli, aby sme mali potom aj silu ku konkrétnej pomoci,“ dodal predseda KBS.

Celý príhovor je k dispozícii na facebookovom profile Bratislavskej arcidiecézy.

__________
Zdroj: TK KBS
Foto: Pixabay