Pošli tašku - pomoc pre starých spoluobčanov

Pridal dňa

Bratislasvská arcidiecézna charita (BACH) realizuje pomoc pre starých spoluobčanov v čase pandémie koronavírusu.

Koronavírus môže vážne poškodiť zdravie seniorov. Najlepšou prevenciou je ostať doma. Mnohí žijú sami, bez pomocnej ruky. Stále si však potrebujú nakúpiť potraviny, vyzdvihnúť lieky či zaplatiť inkaso. A aj túžba po ľudskom kontakte núti starkých chodiť von. Každé opustenie bytu však predstavuje riziko. Nenechajme seniorov napospas osudu. Stačí informovať o osamelom seniorovi vo svojom okolí a BACH mu pravidelne prinesie tašku so základnými potravinami, hygienickými potrebami a nejakou drobnosťou, aby videl, že je tu niekto, komu na ňom záleží. Môžme tak vytvoriť seniorom zázemie, aby nemuseli opúšťať svoje príbytky a zvládli karanténu s úsmevom.

Seniorom v núdzi, ktorí si chcú a vedia zaplatiť tašku pomoci (za nákup toho, čo potrebujú), BACH zabezpečí pomoc prostredníctvom svojich sociálnych pracovníkov a dobrovoľníkov.

Tým, ktorí si nemôžu dovoliť viac, sú ochotní pomôcť zadarmo z aktuálnych zásob trvanlivých potravín, ktoré existujú vďaka minuloročným projektom a zbierkam. Taška je už naplnená a je možné ju poslať konkrétnemu seniorovi.

Všetky potrebné informácie o projekte Pošli tašku sú uvedené na webovej stránke projektu.