Otec arcibiskup požehnal základný kameň cirkevnej školy v Dunajskej Lužnej

Pridal dňa

Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský požehnal základný kameň novej Cirkevnej základnej školy Madony Žitného ostrova, ktorá bude stáť v Dunajskej Lužnej. Škola bude v centre obce, v časti Nové Košariská. Ako povedal správca farnosti Stanislav Vavrek, škola bude umiestnená v blízkosti kaplnky svätého Martina. Susediť bude s areálom kláštora Kongregácie sestier dominikánok bl. Imeldy, ktoré sú aj zriaďovateľom školy.

“Stavba školy by mala byť dokončená na jeseň v roku 2025 a svoje brány pre prvých žiakov by mala otvoriť od septembra 2026,” uviedol správca farnosti. V prvej fáze rátajú s otvorením prvých piatich ročníkov. V každom by boli po dve triedy. Kapacita školy je dimenzovaná na 250 žiakov.

Od roku 2013 je otvorená v Dunajskej Lužnej cirkevná materská škola. Spočiatku mala žiakov v dvoch triedach. V súčastnosti má štyri triedy pre škôlkárov. “Rodičia prosili, aby mohli ich deti pokračovať po skončení navštevovania škôlky v katolíckej výchove aj v škole. Je tu veľa mladých rodín, ktoré majú problém umiestniť deti do školy a škôlky,” vysvetil Stanislav Vavrek.

Otec arcibiskup v homílii uviedol, že Boh nás chce požehnávať a dávať nám duchovnú silu. “Aj tento základný kameň bude znakom veľkej prosby, nech Boh požehnáva toto dielo a chcete ho robiť tak, ako si Boh želá,” zdôraznil.